
Агентство «KrasinTour» пропонує Вам здійснити з нами захоплюючу подорож в козачий хутір Галушківка.
Хутір «Галушківка» заснований в кінці XVII століття запорізькими козаками, які селилися на території Дикого Поля. Хутір входив до складу Протовчанської паланки Війська Запорізького. В даний час хутір розташовується на території сучасного с. Гречане Петриківського р-ну Дніпропетровської області.500_ (3) Являє собою єдиний комплекс, де розташовані 3 селянські садиби, побудовані в кінці 19 століття. У першій садибі розташовується етнографічний музей, який включає дві експозиції-музей Хреста і музей сільського побуту. Друга - це садиба художника, в ній можна зупинитися на нічліг. У третій садибі розташовується майстерня, де проводяться майстер-класи з Петриківкою розпису і гончарного мистецтва.
На козацькому хуторі «Галушківка» етнографічний музей включає в себе дві експозиції: музей Хреста і музей сільського побуту.
Музей Хреста
Це перший і єдиний в Україні музей, який зібрав під одним дахом святі хрести різних часів і конфесій. Унікальні твори давньоруських і візантійських майстрів, предмети XVII-XVIII століть, твори ювелірів XIX - початку XX століття з Прикарпаття, Поділля, Слобожанщини та По-Дніпрова - всього з 17 областей України. Це натільні, наперсні, ручні православні, католицькі і греко-католицькі хрести з металу, дерева та кераміки. Музей створений на базі колекції Віктора Векленко, історика і археолога.
Міні-готель
На хуторі є можливість проживання в міні-готель «Хата-художника». Будинок реставрований, в ньому збережений інтер'єр початку 20 століття і проживаючи в ньому, про сучасність може нагадувати тільки тихо муркоче холодильник, затишний туалет, душ з гарячою водою і сучасна система очищення госп-побутових стоків. В іншому все як 100 років тому. Затишно, тепло взимку, прохолодно влітку, рушники, ікони, піч ... на якій можна поспати. У дворі є затишна альтанка з очеретяним дахом, де можна посидіти теплим ввечері, посмажити шашлики. shinokВ цьому будинку проживав місцевий художник, роботи якого знаходяться в будинку. Будинок розрахований на проживання 4 осіб, є можливість установки додаткових 2-х спальних місць. Є можливість спати на печі ще для двох. Разом 8 осіб можуть провести ніч в цьому сільському будинку.
В шинку частують кулішем, галушками та іншої української домашньої їжею. Частування готуються з екологічно чистих продуктів, вирощених на хуторі. При вирощуванні овочів Миниральная добрива не використовуються, тільки органічні.
Місткість шинка - 80 посадочних місць.
Двір майстрів
У дворі майстрів проводяться майстер-класи з петриківського розпису та гончарного мистецтва.
У перспективі буде побудована кузня.
Територія хутора постійно упорядковується і озеленяется.
|